Конюшните
Само руските впрягове са от по три коня. Тези дъги се поставят над главата на средния кон във впряга. Дъгите били украсявани с рисунки, гравюри и дърворезби. Те придавали допълнителна красота на "руската тройка".
Руската тройка, която олицетворява както руската храбра душа, така и руската широка природа, се е превърнала в своеобразен символ на Русия.
През втората половина на XVII век пощенската тройка печели голяма популярност, благодарение на такива предимства като висока скорост, издръжливост, голям товарен капацитет и добра проходимост.
През последната третина на XVIII и началото на XIX век тройката била официално узаконена като транспортно средство за превозване по широките пътища на куриери, поща и пътници. При това тройката се впрягала в шейна, каруца, покрита кола, бричка, понякога в количка.
Особеността на тройката се състои в това, че расовият и силен среден кон тича с широк тръс, с високо вдигане на краката, а по-леките странични коне тичат в размерен галоп, красиво извивайки главите настрани и надолу. Съчетанието между тръс и галоп е хармонично и красиво.